2018-11-19 14:42:21 ileti paylaştı.
Hayirli kandiller herkese,yeni uye oldum,umarim elimdeki kitaplari guzel kitaplarla takasa girebilirim,surekli belediyeye bagis yapmaktan bunaldim.
 • 0
 • 0
EN İYİ
Yazar
Franz Kafka
Yayınevi
Can Yayınları
Dava Franz Kafka'nın Dava adlı romanının bu çevirisi, yazarın Oxford Metinleri diye adlandırılan el yazıları üstünde Amerikalı ve Alman uzman-ların yaptıkl
EN İYİ
Yazar
Zülfü Livaneli
Yayınevi
Kara Karga Yayınları
Elia İle Yolculuk Dünyaca meşhur beyaz perde ustası ve yazar Elia Kazan, kendini bir Amerikalı ya da Yunan gibi değil, bir Anadolulu gibi hissederdi. Bir çok oyuncuyu d
EN İYİ
Yazar
Mehmet Fatih Doğrucan
Yayınevi
Aygan Yayıncılık
Tanrı İle Kavga Jean Messlier’in bir rahip olarak yazdığı SAĞDUYU isimli eser, tanrısızlığın ilmihali olarak değerlendirilmişti. Ancak Hz. İbrahim’in dönemindeki NEMR
EN İYİ
Yazar
Ferhan Şensoy
Yayınevi
Ortaoyuncular Yayınları
Kalemimin Sapını Gülle Donattım Bir ırmak kıyısında doğdum ben bir ırmak romandır buhem el yazması elle tutulanelde var birinci cilt.Gözümü açtım, Madam Somerville yanımd
Mf.Rub, Nietzche Ağladığında isimli kitabını değiştirmek istiyor
Irvin D. Yalom tarafından kaleme alınan, bir dakika bile sıkılmayacağınız, okurken kendinizi anlatılan yerde bulacağınız muhteşem bir kitap.

Kondisyon : 9/10

Nietzche Ağladığında, Irvin D. Yalom

Mf.Rub

, alıntı ekledi. 11/10/2018 04:48
Sadece sokağa adımını attığı ilk an geçici bir korku hissi, üşütücü ve asabi bir titreme dalgası bedenini yalayıp geçti; suya tamamen dalmadan önce parmağının ucuyla soğukluğuna bakarken olduğu gibi.
Korku, (Sayfa 13),Stefan Zweig
 • 0
 • 0

Mf.Rub

, alıntı ekledi. 11/10/2018 04:48
Sadece sokağa adımını attığı ilk an geçici bir korku hissi, üşütücü ve asabi bir titreme dalgası bedenini yalayıp geçti; suya tamamen dalmadan önce parmağının ucuyla soğukluğuna bakarken olduğu gibi.
Dava, (Sayfa 13), Franz Kafka
 • 0
 • 1

Mf.Rub

, alıntı ekledi. 15/03/2018 10:36
Peki ya sizden beni tutup küpeşteden denize atmanızı istesem... o zaman iyilikseverliğiniz, yardımseverliğiniz o noktada biter. Bir yerde biter işte...
Amok Koşucusu, (Sayfa 11),Stefan Zweig
 • 0
 • 116

Mf.Rub

, alıntı ekledi. 10/12/2017 22:55
"Benim oğlum okuma öğrenecek, kitaplar karıştıracak, yazacak da, yazmayı da öğrenecek. Oğlum sayılarla da uğraşacak, onun bunları bilmesi bizi özgürlüğe kavuşturacak o öğrenecek, onun aracılığıyla bizler de öğreneceğiz."
İnci, (Sayfa 36),John Steinbeck
 • 1
 • 6

, inceleme ekledi. 06/10/2018 11:25
,
 • 0
 • 0

elem

, inceleme ekledi. 29/05/2018 17:55
George Orwell'in herkes tarafından en beğenilen kitaplarından olan Hayvan Çiftliği tam bir eleştiri kitabıdır aslında. Sosyalizm ve Stalin dönemini tenkit ederek yazılmış bir eser. Bir çiftlikte yaşayan hayvanların insan sahiplerinin her türlü sömürüsünden kurtulmak adına ayaklanmaları ve çiftliği ele geçirmeleri konu alınmıştır.
Domuzların başta olduğu isyan ile ilk başlarda iyi bir düzen kurularak zamanla lider domuzların insanlarla dost olduğu ve onları gibi davrandığı bir çiftlikte her şey yine eski haline döner.
Kitabı ilk olarak ön yargı ile satın almıştım fakat 2 günde bitirdim. Tekrar tekrar okunacak eserlerden biri.
https://kidega.com/kitap/hayvan-ciftligi-210979/detay
Hayvan Çiftliği, George Orwell
 • 2
 • 2

Mf.Rub

, inceleme ekledi. 01/04/2018 13:10
Üniversiteden hocamızın önerdiği ve dip not olarak kesinlikle kitap kültürü olanların okuması gerekir dediği kitap :) Yakın zamanda okuyacağım.
Tanrı'nın Tarihi, Karen Armstrong
 • 4
 • 2

Mf.Rub

, inceleme ekledi. 19/03/2018 16:25
Oldukça akıcı ve ilgi çekici. Betimleri ve olay analizi muhteşem. 60 sayfalık kitabı çok rahat bir şekilde anlayabilirsiniz.
Amok Koşucusu, Stefan Zweig
 • 0
 • 15

Mf.Rub

, ileti paylaştı. 17/12/2017 23:54
Başarısız olmayı deneyip başaran kişinin yaptığı hangisidir?
 • 1
 • 6

Dilaraaa

, ileti paylaştı. 13/10/2017 19:35
Atatürk'ün görüş ve direktifleri kitabını değiştirmek için
 • 0
 • 2

Aşıkgülveren

, ileti paylaştı. 13/10/2017 04:26
Birbirimize Yeteriz<br /> <br /> Aşk bir derya yar sen içinde bir deniz<br /> Biz seninle bir ömür beraber yüzeriz<br /> Ben yelkenimle sana gelen bir kaptan<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> <br /> Her çiçekte kokun var seni bahçelerde koklarım<br /> Sen bana koşarak gelirsen kollarımı sana açarım<br /> Sen gelmezsen açmaz gönlümde yeşeren bağlarım<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> <br /> İstersen eğer şımarık seveceğin çocuk olurum<br /> Sen sevmezsen beni eğer ben çöllerde kururum<br /> Sen bana gel de sevdiğim kapında bekler dururum<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> <br /> Senin yanında geçer zaman aşk diye çalar saat<br /> Gülüşünle bir ömür hastalanmam bulurum sıhhat<br /> Seni gönlümde taşırırım üzmem olursun çok rahat<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> <br /> Yeter ki seven gönlün aşk sözleri söylesin susmasın<br /> Gönlümüzde açan çiçekler aşksız kalıp kurumasın<br /> İnsan birbirini sevsin gönülleri yıkmasın yormasın<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> <br /> Sen gönlündeki aşkla oku sen niyetimi var yanıma<br /> Gülümseyerek koşar gelirsin sen benim yanıma<br /> Zarar gelmesin isterim gülüşüne anlayışına bakışına<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> <br /> Aşktır bu coşturur ortaya çıkartı bu niyetimi<br /> Sen kısmetim ol çarem ol bul çöz dertlerimi<br /> Ben unuturum dağlar kadar olsa da kederimi<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> <br /> Çalsın kemanlar aşkla bestelediğimiz şarkımızı<br /> Bir ömür çekerim ben aşkla olsa da bitmez nazınızı<br /> Bir ömür mutluluk seninle aşkla çalsın kapımızı<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> <br /> Âşık Gülveren’im derdinle çilen başım üstüne<br /> Dert keder bulaşmasın o gamzendeki gülüşüne<br /> Harbiden ben seni sevdim sen gibi ben ölümüne<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> Mehmet Aluç / Âşık Gülveren<br /> <br /> <br />
 • 0
 • 2

Kitapkurdu Murat

, ileti paylaştı. 13/10/2017 01:24
KİTAP ZİHİNLERE DOĞAN BİR GÜNEŞTİR
 • 0
 • 3

Yükselen Kitaplar