2019-05-16 15:01:31 ileti paylaştı.
İnsan, bir insanla insandır.
 • 0
 • 0
EN İYİ
Yazar
Elias Canetti
Yayınevi
Sel Yayıncılık
Körleşme Dünya edebiyatının başyapıtlarından biri olduğu tartışmasız kabul edilen Körleşme, Almanya'da edebiyatın, politikanın kirli gölgeleri altında yitip gi
EN İYİ
Yazar
Forrest Carter
Yayınevi
Say Yayınları
Küçük Ağaç' ın Eğitimi Klasikleşmeye aday, çağdaş bir anlatıyla hüzünlenmek, coşmak, duyarlığınızı çoğaltmak; yitirilen insani değerlerin önünüze bir bir serildiğini ve dama
EN İYİ
Yazar
George Orwell
Yayınevi
Can Yayınları
EN İYİ
Yazar
Franz Kafka
Yayınevi
Can Yayınları
Dava Franz Kafka'nın Dava adlı romanının bu çevirisi, yazarın Oxford Metinleri diye adlandırılan el yazıları üstünde Amerikalı ve Alman uzman-ların yaptıkl
Mf.Rub, Salyangoz isimli kitabını değiştirmek istiyor
Kitap çok temiz ve imzalı.

Kondisyon : 10/10

Salyangoz, Hayko Bağdat
Mf.Rub, Kaiken isimli kitabını değiştirmek istiyor
Kitap gayet iyi durumda, yırtılma yok ama yapraklarının kalitesi çok iyi değil.

Kondisyon : 7/10

Kaiken, Jean-Christophe Grange
Mf.Rub, Odysseia isimli kitabını değiştirmek istiyor
Kitap çok temizdir.

Kondisyon : 10/10

Odysseia, Homeros

Mf.Rub

, alıntı ekledi. 10/05/2019 17:43
Tarihteki bütün ordular, zengin yahut fakir, en düşük rütbeli askerlerini dahi içmede ve aşkta ve yağmada ve ani ölümde uzman sıfatıyla kendi ve başkaları nazarında etkileyici kılmaya kalkışmışlardır.
Mezbaha 5, (Sayfa 114),Kurt Vonnegut
 • 0
 • 0

Mf.Rub

, alıntı ekledi. 03/05/2019 00:56
Küçük bir çocukken bazen, rüyalarımda biri peşime düştüğünde, kaçmaya çalışırken, ama bir türlü ilerleyemezken duymuş olduğum gibi bir dehşet.
Feniçka, (Sayfa 43),Lou Andreas Salome
 • 0
 • 0

Mf.Rub

, alıntı ekledi. 28/04/2019 14:07
İnsanların büyük çoğunluğu kamala, düşen bir yaprak gibidir, kapılıp gider rüzgârın önüne, havada süzülür, dönüp durur, sağa sola yalpalar vurarak iner yere. Pek az kişi de vardır, yıldızlara benzer, belli bir yörüngede ilerler durur, hiçbir rüzgâr varamaz yanlarına, kendi yasalarını ve izleyecekleri yolu kendi içlerinde taşırlar.
Siddhartha, (Sayfa 77),Hermann Hesse
 • 0
 • 0

Mf.Rub

, alıntı ekledi. 15/02/2019 19:03
Ama soru sormak, cevap vermekten çok daha kolaydır.
Otomatik Piyano, (Sayfa 145),Kurt Vonnegut
 • 0
 • 0

Canner

, inceleme ekledi. 15/02/2019 14:41
 • 1
 • 2

Mf.Rub

, inceleme ekledi. 18/12/2018 06:26
1980 Askeri darbesinden sonra yaşadıklarını akıcı bir dille anlatmış. Kitabı okurken sıkılmıyorsunuz. O dönemki yaşanılanları, hissedilenleri anlamaya çalışarak ve maalesef üzülerek kitabı okudum. Tarık Akan kadar şanslı olmayan kaç kişi o dönemde işkenceye maruz kaldı.
Anne Kafamda Bit Var, Tarık Akan
 • 0
 • 0

Mf.Rub

, inceleme ekledi. 28/11/2018 20:21
Burun bölümündeki olayı kesinlikle anlayamadım :) Fakat rus edebiyatını nedense çok seviyorum :)
Bir Delinin Anı Defteri - Hasan Ali Yücel Klasikleri, Nikolay Vasilyeviç Gogol
 • 0
 • 0

elem

, inceleme ekledi. 29/05/2018 17:55
George Orwell'in herkes tarafından en beğenilen kitaplarından olan Hayvan Çiftliği tam bir eleştiri kitabıdır aslında. Sosyalizm ve Stalin dönemini tenkit ederek yazılmış bir eser. Bir çiftlikte yaşayan hayvanların insan sahiplerinin her türlü sömürüsünden kurtulmak adına ayaklanmaları ve çiftliği ele geçirmeleri konu alınmıştır.
Domuzların başta olduğu isyan ile ilk başlarda iyi bir düzen kurularak zamanla lider domuzların insanlarla dost olduğu ve onları gibi davrandığı bir çiftlikte her şey yine eski haline döner.
Kitabı ilk olarak ön yargı ile satın almıştım fakat 2 günde bitirdim. Tekrar tekrar okunacak eserlerden biri.
https://kidega.com/kitap/hayvan-ciftligi-210979/detay
Hayvan Çiftliği, George Orwell
 • 2
 • 2

Mf.Rub

, ileti paylaştı. 17/12/2017 23:54
Başarısız olmayı deneyip başaran kişinin yaptığı hangisidir?
 • 1
 • 6

Dilaraaa

, ileti paylaştı. 13/10/2017 19:35
Atatürk'ün görüş ve direktifleri kitabını değiştirmek için
 • 0
 • 2

Aşıkgülveren

, ileti paylaştı. 13/10/2017 04:26
Birbirimize Yeteriz<br /> <br /> Aşk bir derya yar sen içinde bir deniz<br /> Biz seninle bir ömür beraber yüzeriz<br /> Ben yelkenimle sana gelen bir kaptan<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> <br /> Her çiçekte kokun var seni bahçelerde koklarım<br /> Sen bana koşarak gelirsen kollarımı sana açarım<br /> Sen gelmezsen açmaz gönlümde yeşeren bağlarım<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> <br /> İstersen eğer şımarık seveceğin çocuk olurum<br /> Sen sevmezsen beni eğer ben çöllerde kururum<br /> Sen bana gel de sevdiğim kapında bekler dururum<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> <br /> Senin yanında geçer zaman aşk diye çalar saat<br /> Gülüşünle bir ömür hastalanmam bulurum sıhhat<br /> Seni gönlümde taşırırım üzmem olursun çok rahat<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> <br /> Yeter ki seven gönlün aşk sözleri söylesin susmasın<br /> Gönlümüzde açan çiçekler aşksız kalıp kurumasın<br /> İnsan birbirini sevsin gönülleri yıkmasın yormasın<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> <br /> Sen gönlündeki aşkla oku sen niyetimi var yanıma<br /> Gülümseyerek koşar gelirsin sen benim yanıma<br /> Zarar gelmesin isterim gülüşüne anlayışına bakışına<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> <br /> Aşktır bu coşturur ortaya çıkartı bu niyetimi<br /> Sen kısmetim ol çarem ol bul çöz dertlerimi<br /> Ben unuturum dağlar kadar olsa da kederimi<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> <br /> Çalsın kemanlar aşkla bestelediğimiz şarkımızı<br /> Bir ömür çekerim ben aşkla olsa da bitmez nazınızı<br /> Bir ömür mutluluk seninle aşkla çalsın kapımızı<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> <br /> Âşık Gülveren’im derdinle çilen başım üstüne<br /> Dert keder bulaşmasın o gamzendeki gülüşüne<br /> Harbiden ben seni sevdim sen gibi ben ölümüne<br /> Seninle bir ömür okyanusları aşar gezeriz<br /> Sen bana ben sana aşkla birbirimize yeteriz<br /> Mehmet Aluç / Âşık Gülveren<br /> <br /> <br />
 • 0
 • 2

Kitapkurdu Murat

, ileti paylaştı. 13/10/2017 01:24
KİTAP ZİHİNLERE DOĞAN BİR GÜNEŞTİR
 • 0
 • 3

Yükselen Kitaplar