858 Görüntülenme

Kitap Adı
Bülbülü Öldürmek
Yazar
Basım Tarihi
2016
ISBN
9789755706849
Sayfa Sayısı
355

Kitap Hakkında

1960 senesinde yayımlandığından bu yana tüm kitap okuyanların gönlünde hususi bir yer edinen, Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek ABD’nın güneyinde yaşanmış olan ırkçılığı ve eşitsizliği bir çocuk kahramanın, Scout Finch’in bakış açısından konu alıyor.

Harper Lee, kullandığı yalın fakat çarpıcı dil vasıtasıyla hakkaniyet, özgürlük, eşitlik ve ayrımcılık şeklinde hâlâ güncel temaları, Scout’un büyüyüş öyküsüyle beraber dokuyarak, iyilik ve kötülüğü hem bireysel hem de toplumsal düzeyde mercek altına alıyor.

Bir “zenci”nin haksız yere suçlanması üstünden gelişen vakalar; önyargılar, riyakârlık, derslik ve ırk çatışmalarıyla beslenen minik Amerikan nahiyesinin sınırlarını aşıp, insanoğlu arası ilişkide adaletin ve dürüstlüğün önemini özetleyen evrensel bir hikâyeye dönüşüyor. Etkisinde bırakan gerçekliğiyle ürperten, “insani” vurgusuyla sarıp sarmalayan, uygar dünya edebiyatının en mühim örneklerinden önde gelen bu klasik roman, Ülker İnce çevirisiyle yeniden Türkçede.

"İstediğin kadar saksağanı vur vurabilirsen fakat unutma, bülbülü öldürmek günahtır."

Daha fazla göster

İnceleme Yazın

İnceleme yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir

İnceleme yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Alıntı Yazın

Alıntı yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Lütfen üye girişi yapınız.

Lütfen üye girişi yapınız.

Alıntı Yapanlar
İnceleme Yapanlar

Okunma Sayısı

İstatistikler

Mf.Rub ( 19/07/2017 14:51 ) 14 Beğeni

Harper Lee'nin ilk ve son romanı :) Bu kitabı yazdıktan sonra Pulitzer edebiyat ödülü almış sonrasında bir daha roman yazmamıştır. Sebebini de sanırım bilen yok fakat Bülbülü Öldürmek romanı oldukça güzel ve etkileyici. Irkçılığa değinen Harper Lee önyargı ve ırk çatışmasını çok güzel bir şekilde ele almış.

Mf.Rub ( 20/07/2017 13:02 ) 7 Beğeni

İstediğin kadar saksağanı vur vurabilirsen ama unutma, bülbülü öldürmek günahtır.

Beğenme kodu yok

Bu kitaba değişim talebi yok

Bu kitaba hiç yorumlu puan verilmemiş

Yazarın Diğer Kitapları


Aradığınız kriterlerde kitap bulunamadı